Potrebujú pomoc2019-11-23T16:08:38+01:00

Deti, ktoré potrebujú vašu pomoc


Epilepsia, svalové kŕče, DMO
100 percentné ZŤP dieťatko
Ďakujeme za pomoc pre Natálku
SK371100 0000 0029 4603 3398


Dobrý deň,

Môj synček má DMO a ja som po chemoterapii. Mám 38 rokov.

Lukáško má viac diagnóz, má DMO-ataktickú formu, hyperkinetickú poruchu správania, je autista,má časté úrazy pre centrálnu nervovú a koordinačnú poruchu. Je plne plienkovaný a má aj psychomotorickú retardáciu.

Potrebujú pomoc plienky pre malého, oblečenie, potraviny, finančná pomoc.
KONTAKT :  0919 045 113
Zuzka Ďurinová,  Plešivec

Milotka sa narodila s deformovanou hlavičkou, lekári potvrdili diagnózu – kraniosynostóza.

Dobrý deň prajem,
sme rodinka s troma detičkami. Jeden náš synček má svalovú dystrofiu, má 15 rokov, volá sa Patrik. Sám už nezvládne bežné veci, potrebuje 24 hodinovú opateru / progresia svalovej dystrofie /. Svalstvo nám odchádza veľmi rýchlo, dokonca už má problém udržať pohár a večer musí byť stále polohovaný, keďže sa nedokáže obrátiť, kostrč má vysunutú, takže hrozí mu dekubit. Finančne sme na tom nie veľmi dobre, nestíhame platiť lieky, snažíme sa, aby mu nič nechýbalo. Veľmi ho milujeme a prosíme, ak nám môžu ľudia aspoň trochu pomôcť, budeme povďační. Aj veci na oblečenie, prípadne niečo pre 14 ročného chlapca.

Zo srdiečka ďakujeme veľmi pekne za každú pomoc.

Dobrý deň prajem,
prosím ľudí a oslovujem Vás aby ste otvorili srdcia pre jednu krásnu dušičku.
Tatianka je živé, veselé, usmievavé, šikovné dievčatko, ktoré rado rozdáva lásku. Veľmi rada tvorí, maľuje, varí a pomáha. Tatianke diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Foriem DMO je viac a Tatianka má tú, ktorá potrebuje veľa cvičiť, aby sa svaly spevnili a šľachy uvoľnili, aby raz mohla vykročiť sama bez podpory, ale dovtedy potrebuje 24 hod starostlivosť a veľa, veľa cvičenia.
Som na ňu a chcela by som jej umožniť súkromné rehabilitácie, ktoré žiaľ ja neviem zabezpečiť po finančnej stránke.
Veľmi by jej pomohli rehabilitácie, každý deň mi hovorí že chce chodiť aj slzičky z očí jej vyjdú všetko si uvedomuje a chápe aj vie že cvičením (aj keď s plačom) Vojtovej metódy 4x do dňa jej pomáha a uvoľňuje nôžky, raz v týždni chodíme na koníka na terapiu.
Žijem sama s Tatiankou , účty platím sama ako aj hygienu, stravu , nemôžeme si dovoliť súkromné rehabilitácie preto Vás touto cestou chceme veľmi pekne poprosiť o pomoc, aby sa Tatianka mohla postaviť na vlastné nôžky a urobiť tak prvé krôčky aj vďaka Vám. Aby sa jej rozžiarili očka šťastím.
Za každú pomoc zo srdca ďakujeme.
/ viac informácii na info@nadaciaanjelskekridla.sk /
Tatianka a maminka

Priatelia,

pomôžme maminke Riška. Má dvoch synov. Miška a Riška.
Riško má 12 rokov, je od 3 rokov onkologický pacient. Ako tak to zvládal? V roku 2014 mu praskla cievka v hlavičke, ostal ležať, plienkový, nehovoriaci, bdelá kóma. Dali mu kanylu na dýchanie a peg na papanie do bruška. Vďaka rehabilitáciám sa trošku drží. Vie sa pekne usmievať na maminku a trošku vníma svet okolo seba. Každý deň doma cvičí, nemá stoličku na sedenie. Maminka si ju nemôže dovoliť kúpiť. Potrebuje Panda stoličku veľkosť 4. Stojí však 3500 eur. Aj použitú by vzali, ale nemajú odkiaľ. Otec ich opustil. Ostali sami v trápení. Chceme Vás v mene NADÁCIE ANJELSKÉ KRÍDLA poprosiť o pomoc s príspevkami na túto stoličku, ktorá by maminke uľahčila situáciu.
Ak máte oblečenie na chlapcov vo veku 14 a 12 rokov, dáme Vám adresu, kam môžete poslať veci.

maminka Táňa mail : tanaopaterova@centrum.sk

ĎAKUJEME V MENE NADÁCIE AJ RIŠKA A JEHO RODINY.

Martin, Prievidza

Dobrý deň,som matkou Martinka,ktorý sa narodil 25.3.2002 v Bojniciach,na svet prišiel 2 týždne po termíne cisárskym rezom,lebo mi ho neskoro a dlho pokúšali sa vybrať normálnym pôrodom,no nešlo to a syn už bol pupočnou šnúrou obmotaný okolo krku aj bruška,mal nedokysličený mozog a kŕče,následkom čoho,ho na druhý deň zobrali do nemocnice do Martina a tam bol 3 mesiace v inkubátore a začali sme tam aj cvičiť Vojtovu metódu. Tohto času má Martinko 15 rokov a jeho diagnóza je Detská mozgová obrna-kvadruspastická forma a sám nesedí,nechodí,povie zopár slov a rozumie veľa veciam,no keď ho chytím pod pazuchy,tak troska beha a je šťastný,že nemusí sedieť a beha si takto aj do lopty si kope,rad sa plazí a hra sa na zemi s autami a rad pozerá a prepína si televízor.U nás v Prievidzi chodí každý deň do školy na 4 hodiny,kde sú tiež takto choré a moc sa mu tam páči. Snažíme sa každý rok chodiť na rehabilitácie do D.Lužnej,tu platíme za 2 tyždne 300 eur a chodíme aj na rehabilitácie Therasuit do B.Bystrice, kde sa cvičí v špeciálnych oblekoch a je to veľmi dobré pre deti z diagnózou DMO a tam platíme za 3 týždne 900 eur a za 2 týždne 600 eur a synovi veľmi pomáhajú.

Dakujeme všetkým,čo sa rozhodnú a prispejú Martinkovi na rehabilitácie,ktoré potrebuje aby sa mu neskracovali šľachy na rukách aj na nohách.

Emka a Paľko Brindzoví,Vráble

Dobrý deň,
voláme sa Emka a Paľko Brindzoví sme takmer 8.ročné dvojičky, ktoré obidve od narodenia trpia hlavnou diagnózou DMO – detská mozgová obrna, kvadruparéza, epilepsia, strabizmus a mnoho pridružených. Obidvaja sme nádherné deti, mentálne veľmi vyspelé – registrujeme všetko okolo nás aj napriek tomu že sme úplne ležiaci. Paľko konečne spravil pokrok a usedí v sede, hovorí prvé slová a veľmi túži postaviť sa na vlastné nožičky. Emka je malá útla modelka večne usmiata, bojujeme a cvičíme o udržanie hlavičky aby sa na svet mohla dívať tak ako ostatný. Pravidelná rehabilitácia je u nás potrebná priam denne nakoľko naše telo by sa mohlo deformovať spazmy, deformácie končatín, stuhnutosť, svalové napätie a kŕče, takisto deformácie chrbtice. Žijeme sami s našou maminou, ktorá sa o nás stará úplne
sama. Robí pre nás ten najkrajší život a zaradenie sa medzi normálne detičky všetko. Žijeme z opatrovateľského príspevku, ktorý v tomto štáte je iba na jedno dieťa a druhé poberá smiešnu sumu do 50 eur. Pravidelne rehabilitujeme v súkromnom centre v Hlohovci, kde 40 min. cvičenie pre jedno dieťa stoji 20,- eur, čize dve deti jedno cvičenie 40,- eur. Veľmi potrebujeme intenzívnu rehabilitáciu v podobe therasuit- kostýmovej terapie v niektorom z rehabilitačných centier Posibilitas, Renona,Liberta, Adeli, Svetielko…..Bohužiaľ cena pre jedno dieťa sa pohybuje v najlacnejšom variante okolo 1200,- eur na dieťa, čo je pri dvojičkách závratná suma minimálne 2400,- eur. Veľmi by sme chceli vyskúšať aj hyperbarickú komoru, ktorá nie je hradená poisťovňami.

Zo srdiečka Vás prosíme o príspevok na rehabilitáciu Emka a Paľko
Zdraví majú tisíc prianí, chorí iba jedno!

stefanovicovamarianna@gmail.com

MATEJ

Maťkovi hneď po narodení zistili, že má vrodenú srdcovú chybu. Narodil sa s transpozíciou veľkých ciev. Keď mal týždeň, podstúpil úspešnú operáciu a po troch týždňoch od jeho narodenia sme prišli domov. Keď mal 10 mesiacov, po krátkej viróze omdlel a zlyhalo mu srdiečko. Vtedy mu diagnostikovali pľúcnu artériovú hypertenziu (PAH) – vysoký tlak v pľúcnych cievach. Museli ho resuscitovať.
v podstate oddychovalo. Na tretí deň musel podstúpiť ďalšiu operáciu. Po tomto všetkom čo zvládol prišiel problém. Jeho mozog ostal veľmi poškodený, nedokrvený a Maťko sa poriadne neprebral. Ostal v bdelej kóme. Prešiel už rok, niekoľko krát sa mal Maťko veľmi zle, predsa len PAH stále ostala, srdiečko je slabé, aj malá nádcha ho môže zložiť. Maťko ma zavedený PEG., prijíma len mixovanú stravu. Je ležiaci, reaguje veľmi málo, má diagnostikovanú spastickú kvadruparézu, epilepsiu. Rehabilitujem s ním doma, keďže neobľubuje cestu v aute – nevie sedieť, zle sa mu dýcha. Niekedy jeho stav ani nedovoľuje rehabilitácie – problémy s dýchaním.
Pomôže nám každá finančná podpora.
Viac informácii dostanete v NADÁCII ANJELSKÉ KRÍDLA na info@nadaciaanjelskekridla.sk

Maminka Beatka

MARTINKO
Bojoval som o život pol roka v nemocnici, bol som tam sám, ale moji rodičia za mnou chodili,  rozprávali sa so mnou,  keď som bol aj v umelom spánku. Pustili ich ku mne len na pár minút, ale chodili za mnou tak často, ako sa im len dalo .
Boj o život som vyhral, ale s následkami vo vývoji som pozadu a nepapám pusou,mám vývod cez bruško a maminka ma chová striekačkou .
Moja liečba je finančne náročná, mám veľmi časté návštevy po lekároch.
Budeme veľmi povďační každej pomoci.
MARTINKO s maminkou
/ ak chcete rodinke pomôcť, do poznámky na nadačnom účte dajte meno dieťatka /
Ďakujeme.

VIKTORKA SLNIEČKO :-)

VOLÁM SA VIKTORKA , MÁM 11 ROKOV, CHODÍM DO TRETEJ TRIEDY SZŠ. SOM VEĽMI ŠIKOVNÁ A USMIEVAVÁ.

MOJA MAMINKA MI HOVORÍ “NAŠE SLNIEČKO”. VIEM ČO PRE MŇA VŠETKO ROBÍ.

MAMINA,TATINKO A MÔJ BRAČEK JAKUBKO TÚŽIA LEN PO JEDNOM – VIDIEŤ MOJE PRVÉ KRÔČIKY.
VIEM AKÉ JE TO ŤAŽKÉ A FINANČNE VEĽMI NÁROČNÉ, AJ TAK SA NEVZDÁVAM A ROBÍM OBROVSKÉ POKROKY.

Viktorka má ťažké epileptické záchvaty a DMO. Má bračeka Jakubka, ktorý má ťažkú krátkozrakosť – 15, – 16 dioptrií, autizmuM, ADHD, dyslexia, dysgrafia.

Ak chcete pomôcť tejto rodinke, prosíme k účtu dať VIKTORKA A JAKUBKO.

 

TIMEJKA

“Presne pred 5 rokmi sa stal najväčší zázrak-narodilo sa nám dieťatko, o ktorom nám vraveli, že mu nevedia určiť dĺžku života, bolo v kóme.
Prestali mu fungovať obličky a ostatné orgány, bolo na pľúcnej ventilácii, iba srdiečko fungovalo perfektne, ako keby nám chcelo vyjadriť svoju nekonečnú lásku.
Telo je nevládne, ale aj tak srdiečko bije pre nás.

” MILUJEME JU TAK NENORMÁLNE” . DÝCHALI BY SME ZA NAŠU TIMEJKU ”

Kvôli nám, akoby naša milovaná Fazuľka / tak ju voláme /, vstala z mŕtvych, za 3 dni sa prebrala.Timejka nevidí, má ťažkú epilepsiu a iné diagnózy. Nedá sa nám ani neplakať. Sme ako male deti, v slzách, ale nekonečne milujem toto naše dieťatko, ktoré nám dal Boh a ktoré nám tak zvláštnym spôsobom zmenilo náš život. Je to naša milovaná Fazuľka.
TRÁPIME SA FINANČNE, AJ S PLIENKAMI, JEDLOM, MÁME EŠTE JEDNO DIEŤATKO. MILUJEME SVOJE DETI A ĎAKUJEME ZA NE BOHU.

SK37 1100 0000 0029 4603 3398 TIMEJKA – FAZUĽKA

POMOC PRE DANKA A JEHO MAMINKU

Danko má 13 rokov.
Má detskú mozgovú obrnu, subkortikálnu atrofiu mozgu,centrálny hypotonický syndróm,epilepsia, autizmus,stredne tažkú mentálnu retardáciu ,poruchy správania- duševnú zaostalosť.

SLOVÁ JEHO MAMINKY : PRE MŇA, AKO PRE MATKU, JE TO VEĽMI NÁROČNÉ, ALE MILUJEM SVOJE DIEŤA. VEĽA RAZY SOM ZÚFALÁ A PLAČEM V TME.
Začali sme bojovať a cvičiť. Maličké krôčiky, sedieť, stavať sa na nôžky. S MOJOU DCÉROU SA SNAŽÍME ZVLÁDNUŤ KAŽDÝ DEŇ.
DANKO POTREBUJE 24 HODINOVÚ OPATERU.

ŽIJEM S DEŤMI SAMA A TRÁPIM SA. NESŤAŽUJEM SA, AVŠAK SME SA DOSTALI DO SITUÁCIE, KEDY POTREBUJEME POMOC.
ĎAKUJEME ZA KAŽDÚ VÝPOMOC.

DANKO MÁ VEĽKOSŤ OBLEČENIA 176, ALEBO S.

/ všetky podklady máme v nadácii /
SK711000000002946033398 do poznámky : DANKO

www.nadaciaanjelskekridla.sk

Laura sa narodila v 27 týždni tehotenstva. Od narodenia sa jej vytvoril pri ľavom očnom kútiku cievny nádor hemangióm a stále rastie. Sú potrebné hospitalizácie, vyšetrenia na onkológii, chodíme na rehabilitácie.Teraz jej zistili zasa na ľavom očku hemangióm, rastie za očkom.
Máme dlahy na nožičkách, berie veľa liekov. Máme ešte 2 detičky.
Ak môžeme poprosiť o pomoc pri kúpe umelého mlieka Beba Optipro Comfort 2, plienky 3,4 , vlhčené utierky, kozmetiku pre deti, budeme veľmi vďační.
S manželom nevládzeme finančne pokrývať výdavky.
Všetky finančné príspevky použijeme na malú Laurinku.

Ďakujeme z celého srdca nadácii aj ľuďom za pomoc.

/ viac informácii v nadácii /
SK37 1000 0000 0029 4603 3398 LAURA

Výzva anjelov ! 

Naša Karinka má už 4 roky. Narodila sa predčasne a už vtedy z nej bola veľká bojovníčka. Aj napriek komplikáciám počas pôrodu a po ňom bojovala a nevzdala sa.
Karinka má ťažkú formu postihnutia, detskú mozgovú obrnu, nedokáže sama sedieť, nedokáže ovládať svoje svalstvo a následkom toho trpí častými kŕčmi svalov, pri ktorých je jej telo v stálom vypätí. Karinka absolvovala rehabilitačné pobyty, ktoré sú zamerané na odstránenie kŕčov a posilnenie svalstva chrbtice a nôh. Aj vďaka tomu sa jej trochu lepšie darí udržať hlavičku. Vďaka sile a urputnosti jej maminy sa podarilo Karinke naučiť hrýzť potravu, a preto teraz nemusí prijímať jedlo sondou. Karinka je malé slniečko, rada sa smeje, je veľmi vnímavá a šikovná, no nedokáže rozprávať.
Na to aby sa Karinkine kŕče trochu upokojili potrebuje záťažovú deku, ktorú je však finančne náročné obstarať, predovšetkým preto, že rodičia investujú väčšinu príjmu do rehabilitačných pobytov. Záťažová deka je jednoduchý prostriedok ako jej pomôcť a uľaviť od bolesti a svalového vypätia.
Okrem tejto deky by jej veľmi pomohol aj pevnejší kočík, ktorý by uľahčil jej prepravu.
Aj touto cestou chcem poprosiť vás všetkých, dobrých ľudí, o finančný príspevok. Vďaka vašej pomoci nebude musieť jej rodina šetriť na úkor rehabilitácií, ktoré jej pomáhajú budovať svalstvo.Ďakujeme veľmi pekne za akúkoľvek pomoc.

SK37 1100 0000 0029 4603 3398 (do poznámky dajte prosím KARINKA)

VÝZVA ANJELOV !!!!!!!
BOJOVNÍK JANKO
Maminka poslala príbeh :
Nas pribeh sa zacal odohravat dna 23.12.2014 o 2:15hod, ked sa Janko vypýtal na svet v 26 tyzdni s hmotnostou 1100g v nemocnici,kde zacal boj o jeho zivot.Bol opakovane resuscitovany a nasledoval prevezeny do Banskej Bystrice .25.12. Mal minimalne sance na prezitie.Ja som cakala na spravy o malom v nemocnici.Podvecer ma prisiel manzel poriet a ukazal my fotku nasho maleho synceka v inkubatore napojeneho na rozne hadicky.Nadisiel den ze ma konecne prepustili s nemocnice a uz som mohla ist aj ja pozriet nasho maleho a nasledovala sprava od lekaro ze maly ma krvacanie do mozgu a toho nasledkom bol aj 3-komorovy hydrocefalus.8.1.2015 mu spravili implantaciu Rickhmanovho rezervoara nasledovane kazdodennymi odbermi mozgomiesneho moku.12.2.2015 nasledoval prevoz do Bratislavy kde nasledovalo vysetrenie ocnej gule v celkovej anesteze .Nasledovalo zavedenie programovatelneho VP shuntu. Nadisiel den prepustenia domov 24.3.2015.doma bol nastaveny na domacu oxygenoterapiu a v auguste pan doktor povedal ze saturaciu ma dobru a Janko uz nepotrebuje kyslik.V oktobri ked sme boli prvy krat cvicit Vojtovu metodu sme dostali aj epilepticky zachvat.Nasledovala hospitalizacia v nemocnci pre odsledovanie zachvatu a uy bola dalsia zla sprava ze sa podvrdilo ze Janko ma aj epilepsiu. Bol nastaveny na liecbu. Vtedy sa nam prvy krat ukazalo v prepustacej sprave aj novy vyraz DMO kvadruspasticka.18.7.2016 plus prisla dalsia zla sprava obojstranna percepcna strata sluchu.Zatial nam Janko nechodi,nerozprava a co nas najviac trapi je ze trpi kazdodennymi epileptickymi zachvatmi ktore ma aj niekolkokrat za den.tento rok sa chystame do Brna kvoly zachvatom co dufam, ze nam pomozu.Snazime sa chodit do rehabilitacnych zariadeni.
ĎAKUJEME ZA KAŽDÚ POMOC ZO SRDCA
Všetky financie použijeme na Janka a jeho rehabilitácie.
SK37 1100 0000 0029 4603 3398 JANKO
/ všetky podklady, lek. správy a súhlas je sú evidované v nadácii /
MIRIAMKA
má ťažkú DMO, nechodí, plienkovaná, chronický zápal pľúc.
Môžete im pomôcť finančne na kúpu vitamínov, potravín, hygien.potrieb….
Ak máte doma hračky, šatstvo budú radi.


Dobrý deň, volám sa Patrícia.
Chcela by som Vás veľmi veľmi poprosiť o pomoc pre moje dve detičky Sašku (5 rokov) a Miška (3 roky). S otcom detí nežijeme pretože ma týral a odišli sme od neho pred 4 rokmi. Žiaľ jeho chuť ubližovať nám ,našim odchodom neskončila. 2 krát nás napadol raz aj so svojim otcom. Teraz je môj bývalý manžel obžalovaný z nebezpečného vyhrážania a prenasledovania a jeho otec je obžalovaný z ublíženia na zdraví a z výtržníctva. Žiaľ moje detičky majú zdravotné problémy. Saška má psychické problémy zo stresov z otca, nočné desy a histamínovú a laktózovú intoleranciu. Miško sa po rizikovom tehotenstve narodil s problémom dýchania. Máva časté desaturácie, problémy s trávením a aj správaním sa kvôli nedostatku kyslíku v mozgu. Používa dosť často kyslíkový koncentrátor, pretože ma ešte aj centrálne spánkové apnoe a diagnostikovali mu aj epilepsiu.
Na odporúčanie lekárov musia obaja nastúpiť do škôlky, žiaľ do súkromnej, kde majú obaja zabezpečené podmienky vzhľadom na ich zdravotný stav. Žiaľ otec deti nereaguje na moje prosby o to, aby splácal svoj dlh na výživnom vo vyššej splátke aby deti mali 2 x 155 eur mesačne na škôlku. Keby som to platila z výživného neostane nám ani poriadne na stravu, nie to ešte na zaplatenie účtov. Kedže otec detí nám veľmi ubližuje zanechal nám dlhy, ktoré vymáhajú exekútori takže máme to veľmi ťažké.
Chcela by som Vás veľmi veľmi poprosiť o pomoc pre moje detičky.
Snažím sa zarobiť deťom peniažky cez predaj náramkov, tričiek a tašiek, ktoré sama vyrábam a maľujem. Keďže Miškov zdravotný stav mi nedovoľuje ísť do práce. Posielam Vám aj odfotené ZŤP preukazy a aj fotky deti. Ak by ste potrebovali čokoľvek zdokladovať nemám s tým najmenší problém.
Nemám odvahu žiadať presnú sumu. Budeme veľmi veľmi vďační za každé euro. Veľmi by nám pomohla pomoc so školným pre deti pripadne pomoc s kúpou kočíka ktorý Miško veľmi potrebuje. Ten náš mu nosnosťou nevyhovuje a my ho veľmi veľmi pre Miška potrebujeme.

S úctou a veľkou vdakou
MAMINKA PATRICIA

/ volali sme s maminkou, úžasná a silná žena. Prosíme, pomôžte tejto rodine. Adresa je v nadácii aj podklady /

SK3711000000002946033398 / MIŠKO A SAŠKA

VÝZVA ANJELOV !!! POMOC PRE TEREZKU A JEJ MAMINKU
Dobrý deň,
píšem za sestru s jej súhlasom. Dna 4.7 2017 sa jej narodila dcérka Terezka, ktorá sa narodila s rázštepom podnebia. V priebehu dňa ju museli prevážať do nemocnice do Martina, mala problém s dýchaním a kŕče a tam sa potvrdilo to najhoršie, že malá bude postihnutá, nakoľko má nevyvinutú časť mozgu, má epileptické záchvaty,kŕče a je kŕmená sondou, nedokáže si udržať telesnú teplotu, má často vysoké teploty.
Otec dieťaťa nejaví záujem o malú ani o moju sestru.
Prosí zo srdca m o pomoc v mene TEREZKY A jej maminky Anny.
Ďakujeme za každú pomoc, ci plienky, jedlo, utierky , financie.
/ podklady sú v nadácii /
SK3711000000002946033398 TEREZKA S MAMINKOU

DOSTALI SME PROSBU O POMOC. PANI EVKA 74 ROČNÁ SA STARÁ S MUŽOM 79 ROČNÝM O PRAVNÚČIKA KRISTIÁNKA, KTORÉHO SA VZDALI RODIČIA.
TRÁPIA SA S FINANCIAMI.
POSIELAME IM VĎAKA VÁM JEDLO A VÝPOMOC A TAKTIEŽ AJ INÝM RODINÁM.

ĎAKUJEME Z CELÉHO SRDCA ZA VAŠU PODPORU A ZA TO, ŽE POMÁHATE SPOLU S NAMI.

KRISTIÁNKO POTREBUJE PLIENKY, UTIERKY, HYGIENU. AK BY STE CHCELI POMÔCŤ, KONTAKTUJTE NADÁCIU.
ĎAKUJEME.

VÝZVA ANJELOV

ŽIADOSŤ BABKY KRISTIÁNKA O POMOC

Kristián má 14 rokov a žije s babkou a dedkom.
Má detskú mozgovú obrnu, záchvaty epileptické, nechodí, plienkovaný. Rodičia sa ho vzdali. Babka s dedkom sa snažia, ako môžu. Dedko má vážne zdravotné probl. má už 79 r., babka Evka má 74 r.
Dávajú mu lásku a opateru, ale finančne je to pre nich veľmi náročné.
Ak im môžete pomôcť aj s oblečením, plienkami, utierkami, trvanl.potravinami, prípadne finančnym príspevkom, budu veľmi vďační.

Môžete kontaktovať nadáciu pre viac informácií.

SK37 1100 0000 0029 4603 3398
/ KRISTIÁNKO S BABKOU A DEDKOM

Dobrý deň Vážená Nadácia Anjelské krídla,

máme 18 ročného postihnutého syna Mateja,ktorý má DMO a je odkázaný na invalidný vozík.

Finančne sa snažíme všetko zvládať…lieky,rehabilitácie….
ĎAKUJEME ZA KAŽDÚ POMOC PRE MATEJA.

SK37 1100 0000 0029 4603 3398 MATEJKO G.

VÝZVA ANJELOV 

BABKA MAJKA SA STARÁ O VNUČKU LILIANKU S DMO A VNÚČIKA TOBIÁŠKA. JE NA NICH SAMA, POMAHA IM TETA.
BABKA MAJKA MÁ ZDRAVOTNÉ PROBLÉMY .JE PO AMPUTÁCII PRSTOV NA PRAVEJ NOHE A IDE NA OPERÁCIU S RUKAMI.

AK MÔŽETE POMÔCŤ OBLEČENÍM, VÝŽIVOU, PLIENKAMI, HRAČKAMI….. BUDE TO ÚŽASNÉ.

TOBIAŠKO MÁ VEĽKOSŤ 146 A VIAC.
LILI 110 A VIAC.

ADRESA JE V NADÁCII. 

SK37 1100 0000 0029 4603 3398 / BABKA MAJKA S LILI A TOBIM

LENKA SLNIEČKO
Volám sa Lenka. Maminka mi zomrela pri mojom pôrode. Mám 8 rokov, stará sa o mňa babka Emília. Miluje ma veľmi. Mám DMO, choré srdiečko, epilepsiu, som po operácii mozgu, očí, operácii pravého kĺbu na nohe. Babka mi dáva kopec lásky. Stará sa o mňa 24 hodín denne. Nechodím, nerozprávam, nosím plienky. Chcem a bojujem, aby som napredovala.
Babka nestíha financovať všetky rehabilitácie. Prosím Vás o pomoc.
ĎAKUJEM KRÁSNE .
VAŠA LENKA
SK37 1100 0000 0029 4603 3398
ALEX JE BOJOVNÍK !
Diagnózy Alexa :  Infatilná cerebrálna paréza,spastická triparéza DK biliant, s prevahou vpravo + PHK, axiálna hypotónia, konkom, strabizmus,kinesioiogický zač. 6 lokom štádia podľa profesora Vojtu, Stp. včasnom a sfyktickom syndróme I – II.st.
Pred rokom  mu bola diagnostikovaná epilepsia.
PRÍBEH OD MAMINKY :
Náš Alexík sa narodil ako zdravé dieťa. Keď mal sedem mesiacov, po mnohých odborných vyšetreniach sme sa dozvedeli, že má diagnózu detská mozgová obrna. Pre nás, jeho rodičov to bolo veľmi ťažké obdobie. Nielenže sme nevedeli čo nás čaká, ale najmä, či bude chodiť, písať, čítať, skrátkači bude schopný zaradiť sa medzi ostatné deti.Navštívili sme množstvo rehabilitačných centier so skvelými odborníkmi: 12-krát Rehabilitačnécentrum RENONA v Šúrovciach, 5-krát Špecializovanú rehabilitačnú nemocnicu TETIS v DunajskejLužnej, 2-krát ADELI Centrum v Piešťanoch a 10 krát SVETIELKO v Trenčíne, ktorý by sme potrebovali opakovať častejšie .Rehabilitačné pobyty Martine, v Bratislave a samozrejme, pravidelne cvičíme.Taktiež hipoterapia a canisterapia . Ja som stále hľadala nejaký zázrak pre synčeka, dokonca som mala niekoľko snov, kde som ho videla chodiť.Sme odkázaní na pomoc iných. Na to naše financie, žiaľ, nestačia a preto je Alex odkázaný na nezištnú pomoc dobrých ľudí.Momentálne bojujeme s epilepsiou Pre Alexika je veľmi potrebné i cvičenie ,rehabilitácie , masaže i koníky.Alexík začína chodiť za pomoci trojbodových barličiek.  Alexikove  prvé zlepšenia. Zlepšenie reči ,oveľa čistejšie rozpráva.Uvoľnenie celého tela. Pri chôdzi už nie taký v krčí ako to bolo v minulosti .Momentálne bez epileptických záchvatov.Podstivo cvičíme ,rehabilitujeme už viac ako 8 rokov no ešte sme nemali takéto úspechy po tak kratkej dobe ako pri Orgáno Molekularnej liečbe  liečbe .Viacerým nám vypadli slzy šťastia, keď sme videli Alexa stáť na vlastných nôžkach. Nikdy nezabudnem na tú veľkú radosť z pohybu v jeho očiach.Ja som konečne celkom jasne uvidela zmysel tohto nadľudského úsilia nielen nás, jeho rodičov, ale aj ľudí, ktorí nám velmi pomáhajú.
Potrebujeme Vašu pomoc, no už teraz patrí VEĽKÁ VĎAKA všetkým ,ktorí pomôžu Alexikovi na túto nevyhnututnú liečbu ,ktorá ho veľlmi pekne posúva vpred .ĎAKUJEME .
ÚČET NADÁCIE ANJELSKÉ KRÍDLA :
SK37 1100 0000 0029 4603 3398    DO POZNÁMKY : ALEX – LIEČBA
CHRISTIÁN
Môj príbeh sa začína 22.12.1997, kedy som odhodlaná plná odvahy a entuziazmu čakala na príchod nášho chlapčeka na svet. Všetko prebiehalo úplne bez problémov a my sme sa veľmi tešili. Áno, bol tu náš Kiko. Krásne, donosené a úplne kľudné bábätko. Tak dobré, že ma to až zarážalo. Všetci mi hovorili aké mám šťastie, že stále len spinká, vôbec neplače. Prvý krát ma začal nahlodávať ten pocit neistoty, ktorý sa na veľmi dlhú dobu usídlil v mojom živote. Zaspal pri každom jedení, takže sa vlastne ani poriadne nenajedol. Nasledovali dlhé týždne a nekonečné mesiace, kedy sa náš život točil iba okolo prijímania potravy, ktoré absolútne odmietal. Vôbec som tomu nerozumela a priznám sa, že dodnes som nenašla pre mňa uspokojivú odpoveď. Boli to mučivé chvíle, kedy sme si zapisovali každý vypitý mililiter. Vystriedali všetky možné mlieka a hlavne, kedy som začala pochybovať sama o sebe. Pýtať sa – Nie je chyba vo mne ? Robím niečo zle ? Kládla som si neuveriteľne veľa, dnes už viem, že nezmyselných otázok. Nasledoval kolotoč vyšetrení. Začali sme cvičiť Vojtovu metódu, po ktorej v 19 mesiacoch urobil prvé krôčiky. Stále však nerozprával a nereagoval na naše pokyny, dokonca ani na meno. Začali sme teda „tortúru“ návštev po lekároch – ušné, očné, neurológ, psychológ, psychiater, metabolická, genetická a dokonca aj ortopedická ambulancia, rehabilitačný lekár, gastroenterológ a nefrológ, jednoducho všetko, čo sa dalo. Kiko výrazne zaostával motoricky, nesedel, nelozil a mal značnú hypotóniu. Džavotanie aj začalo no nepokračovalo do slovíčok. Neprejavoval emócie, neusmieval sa na ľudí, bolo mu jedno či niekto prichádza, alebo odchádza. Zaujímali ho veci, ktoré sa otáčali, svietili a v TV ho vždy zaujali len reklamy. Nepozeral rozprávky. Podrobne sledoval detaily na hračkách, ale so samotnými hračkami sa veľmi nehral. Keď mal Kiko štyri roky konečne som sa dozvedela jeho diagnózu – autizmus. Hneď po určení jeho diagnózy som sa s Christiánkovým otcom rozviedla. Christiánkovi sa rapídne zhoršil aj jeho zdravotný stav. Pribudlo nám niekoľko nových diagnóz. V poslednej dobe začal veľmi zle chodiť. Vytáča päty do vnútra. Ortopéd mu zistil výraznú valgozitu členkov. Antverzia ramien, predsunutie hlavy, hypotóniu svalstva, hrudná kyfóza. Do budúcna ho vraj čakajú bolesti a vykrivenie celého teľa. Odporučil nám kúpele, rehabilitácie, masáže, ortopedickú obuv, ortopedické vložky, masážne gély, ortézy, rehabilitačné cvičenia. Finančne je to veľmi nákladné, no tieto terapie mu veľmi pomáhajú a upravujú, formujú jeho postavu, ktorá je deformovaná. Cvičenie mu pomáha aj odstrániť bolesti chrbta. Finančnú pomoc by som potrebovala na rehabilitácie vodoliečbu  a hipoterapiu. Kikov stav sa zhoršuje a potrebuje pravidelné terapie, ktoré však sú veľmi nákladné. Tieto terapie mu veľmi pomáhajú a zmierňujú bolesť. Mám poslednú možnosť zmierniť jeho hrudnú kyfózu vzhľadom k jeho veku. Môže prísť k tak vážnej zmene tvaru chrbtice, že sa čiastočne zmení vzájomné usporiadanie orgánov v hrudnom koši. To môže viesť k útlaku srdca, pľúc alebo veľkých ciev. S vašou pomocou môžem synovi zabezpečiť to čo potrebuje a zmierňovať tak jeho nepriaznivý zdravotný stav. Finančne mi vypomôcť nemá kto. Detstvo som prežila v detskom domove. Absencia rodiny, ak sa vám narodí dieťa so zdravotným postihnutím je veľmi neľahká a smutná.
ĎAKUJEM ZA KAŽDÚ POMOC.
CHRISTIÁN MÁ VEĽKOSŤ XL, BUDÚ RADI AJ OBLEČENIU. ADRESA JE V NADÁCII. MAMINKA ŽIJE S CHRISTIÁNOM SAMA.
SK37 1100 0000 0029 4603 3398  CHRISTIÁN
PODAJME IM POMOCNÚ RUKU !!!
V RODINE ZUZKY TÓTHOVEJ SÚ 4 DETIČKY.
Otec Roman, je liečený na ťažkú formu Crohnovej choroby, už musel skončiť PN a čaká na invalidný dôchodok, ktorý mu však príde až za 3 mesiace.
Momentálne žijú zo sumy vyše 300 eur.
Šesť ľudí, z toho traja dospievajúci chlapci.
11-ročný Danko je vážne chorý a malý 3-ročný Martinko sa zotavuje po operácii.
Po zaplatení bývania, energie, liekov a cestovného za lekármi im ostane na stravu len doslova niekoľko eur.
JE TO VEĽMI ŤAŽKÁ SITUÁCIA TEJTO RODINY.
POSIELAME DNES BALÍK POMOCI ” JEDLO”.
SK37 1100 0000 0029 4603 3398 DO ÚČTU  DAJTE PRE  RODINA TÓTHOVÁ
AK IM CHCETE POSLAŤ TRVANLIVÉ JEDLO, V NADÁCII VÁM DÁME ADRESU.
ĎAKUJEME V MENE DETÍ

LIST OD MAMINKY MAREKA

ANJELSKÉ KRÍDLA A DOBRÍ ĽUDIA ,

Dobrý deň,

oslovujem Vás s veľkou prosbou o pomoc.
Sama vychovávam od narodenia veľmi ťažko zdravotne postihnutého syna Mareka (17 rokočný), ktorý je odkázaný na pomoc inej osoby.

Som poberateľkou príspevku na opatrovanie ťažko postihnutej osoby a toto je náš jediný príjem z ktorého žijeme.

Synov zdravotný stav si vyžaduje neustále hospitalizácie, operácie, sadrovania, rehabilitácie za ktoré doplácame a tak okrem bežných životných výdavkov máme zvýšené výdavky súvisiace so zdravotným postihnutím a následkami postihnutia.

Okrem doplácania za liečenia sa dopláca aj za zdravotné pomôcky na ktoré je syn odkázaný.
Študuje na spojenej škole internátnej pre žiakov s telesným postihnutím odbor ľudovoumelecká tvorba.
Rád pláva, najmä keď je teplo, alebo v teplej vode kedže má spastické (stuhnuté) svaly .
Tiež sa rád bicykluje, má špeciálny trojkolesový bicykel a samozrejme ako správny puberťák má rád PC hry a filmy.
V septembri má planovanú ďalšiu ortopedickú operáciu po ktorej bude zas tri mesiace zasadrovaný a bude pred ním náročná rehabilitácia.

Chcela by som synovi zabezpečiť čo potrebuje. Budem vďačná za Vašu pomoc.

SK37 1100 0000 0029 4603 3398 MAREK

LIST OD MAMINKY :

Zažili sme veľa ťažkých chvíľ: dusenie, febrilné kŕče, neustále zvracanie kvôli refluxu, hospitalixácie atď. Musela som sa ho naučiť kŕmit, nesedel, nebral hračky do ruky a iné veci, ktoré deti v jeho veku robia. Diagnostikovali mu hypotonické svalstvo, CPT. Začali sme cvičiť, boli sme už 2x na rehabilitačnom pobyte v Tetis. Tam nás naštartovali. Za krátky čas sme tam urobili veľa pokrokov, bola som nesmierne rada. Začal sedieť, hrať sa s hračkami, povedal svoje prvé sločko: “mama”.

Jakubko má 2,5 roka, nechodí ´, nerozpráva.
Strašne mu chcem pomôcť, aby začal chodiť. Bojujeme , ako vieme.
Viem, že to dokážeme, len potrebujeme pomoc na to, aby sme dokázali platiť rehabilitácie.
Jakubko má oblečenie 92 a viac veľkosť.

SK37 1100 0000 0029 4603 3398 JAKUBKO

Volám sa Nagy, mám syna Tibike, ktorý sa mi narodil pred 16 rokmi. Jeho príchod na svet bol mojim najšťastnejším dňom, ktorý môže pre ženu byť – do 8 mesiacov jeho života. Vtedy som si všimla, že nie je niečo poriadku.

Nasledovali rôzne vyšetrenia, v 10tich mesiacoch mu diagnostikovali Duchenne svalovú dystrofiu, lekári mu dávali len 15 rokov života.

Zrútil sa mi svet, nevedela som prijať diagnózu môjho syna a ani som tomu neverila. Nakoniec som pozbierala všetky sily a začal sa boj.
Veľa sme cvičili a chodili na rehabilitácie. V Kyjeve sme podstúpili dvakrát liečbu kmeňovými bunkami, ale v našom prípade bohužial bez úspechu.
Od 6tich rokov je na invalidnom vozíku. V 15tich rokoch sa stalo to, čoho som sa bála celý život. Syn prestal dýchať a museli ho oživovať, skončil na JIS-ke a odvtedy je na dýchacom prístroji. Stravu prijíma cez sondu, je úplne bezvládny, ležiaci, odkázaný na 24-hodinovú starostlivosť. Žijeme v podnájme aj s mojou mamou.
Po finančnej stránke sme na tom veľmi zle, ja dostávam opatrovnícke a syn sirodský dôchodok, nakoľko mu otec zomrel. Syn potrebuje veľa liekov, vitamínov, plienky, podložky, sterilné štvorčeky a krémy proti dekubitom. Ja to všetko už nevládzem financovať.
Chcela by som poprosiť proistredníctvom Vašej nadácie ľudí o pomoc.

Vopred všetkým veľká vďaka zo srdca !

SK37 1100 0000 0029 4603 3398 POMOC PRE TIBIKE

Dobrý deň,

týmto by som Vás rada požiadala o pomoc pre môjho syna Alexa, ktorý je ťažko zdravotne postihnutý.

Alex sa narodil ako zdravé dieťa. Približne v siedmich mesiacoch života dostal prvý epileptický záchvat. Odvtedy sa nám život zmenil o 180°.
Časté návštevy lekárov, pobyty v rehabilitačných zariadeniach, intenzívna rehabilitácia v domácom prostredí, plávanie, hipoterapia, akupunktúra a jednoducho hľadanie všetkých možných spôsobov ako čo najviac zlepšil jeho zdravotný stav. Syn je pri všetkých činnostiach odkázaný na pomoc druhého človeka.
Momentálne navštevujeme rehabilitáciu.
Intenzita návštev sa odvíja od toho, koľko sa mi podarí zohnať peňazí od dobrých ľudí.

Alex veľmi dobre reaguje na cvičenie, momentálne s oporou prejde niekoľko metrov.
Každé jeho zlepšenie je malým krôčkom ku skvalitneniu nášho spoločného života.

Za akúkoľvek finančnú pomoc, ktorú by sme použili na rehabilitáciu Vám zo srdca ďakujem.

SK37 1100 0000 0029 4603 3398 / POMOC PRE ALEXA S MAMINKOU

LUKÁŠKO Š.

ZLATÍČKO LUKÁŠKO NA SEBE TVRDO PRACUJE❤.

POCTIVO CVIČÍ A ROBÍ AJ KEĎ MALÉ KRÔČIKY DOPREDU, ALE JE ICH VIDNO.

SK37 1100 0000 0029 4603 3398 LUKÁŠKO Š.

ZA KAŽDÚ POMOC RODINA ĎAKUJE☺

PRÍSPEVKY POSLÚŽIA LUKÁŠKOVI NA REHABILITÁCIE.

DANIELKA

Narodila som sa pred 29-timi rokmi predčasne v nemocnici v Košiciach, kde moja mama pár mesiacov na to zomrela na rakovinu pľúc. Stará sa o mňa moja sestra a ocko.

Krátko potom mi po rôznych vyšetreniach zistili detskú mozgovú obrnu a verdikt lekárov znel, že nikdy nebudem chodiť. Môj ocko sa však nevzdal, absolvovala som liečenia u nás i v zahraničí a množstvo operácií aj cvičení. Napriek tomu, že som na invalidnom vozíku, zvládla som základnú, strednú a aj vysokú školu. Magisterské štúdium na Filozofickej fakulte Prešovskej univerzity v odbore etika som ukončila v roku 2014.
Cvičím každý deň, snažím sa každoročne chodiť na liečenie , kde sa pomocou masáží, intenzívneho cvičenia a špeciálnej metódy therasuit môj stav zlepšil a dokonca som urobila prvé kroky.
Je to však veľmi finančne náročné, a keďže poisťovne takéto pobyty nehradia vôbec, chcela by som vás poprosiť o peňažnú pomoc na absolvovanie ďalšieho rehabilitačného pobytu.

Mojím najväčším snom je totiž stáť na vlastných nohách. A to doslovne. Chcela by som chodiť a byť sebestačná.
Pomôžte mi, prosím, splniť tento sen. Za Vašu pomoc a podporu veľmi pekne ďakujem.

SK371100 0000 0029 4603 3398 DANIELKA H.

AMÁLKA 💗

10 MESAČNÉ TELESNE POSTIHNUTÉ DIEVČATKO AMÁLKA JE VEĽKÁ BOJOVNÍČKA.
RODINA NÁS POPROSÍ O POMOC.
MAMINKA BUDE RADA AJ PLIENKAM VEĽ.3, VLHKÝM UTIERKAM
AMÁLKU ČAKAJÚ NÁROČNÉ OPERÁCIE.
PODKLADY SÚ U NÁS V NADÁCII.
SK37 1100 0000 0029 4603 3398 AMÁLKA

ĎAKUJEME ZA POMOC PRE RASTÍKA A JEHO RODINU. OTEC JE ONKOLOG.PACIENT, RASTÍK MÁ EŚTE SÚRODENCOV.
SK 37 1100 0000 0029 4603 3398 RASTIK H.

Malý chlapec Tadeáško prekonal vnútromaternicovú infekciu. 
Má DMO, epilepsiu, mentálnu retardáciu, nepočuje, je slabozraký, má vývojovú vadu mozgu.
Finančné príspevky rodina použije na rehabilitácie a lieky pre Tadeáška. 
Rodina má ešte jedno dieťa, 7 ročného Kristiánka.

ĎAKUJEME ZA POMOC PRE TADEÁŚKA.

SK37 1100 0000 0029 4603 3398 TADEÁŠKO