LIANKA a jej príbeh

Maminka nám poslala príbeh :

Lianka oslávila 29. januára svoje 9. narodeninky. Je to krásne a usmievavé dievčatko, ktoré navštevuje 4. ročník špeciálnej základnej školy v Spišskej Novej Vsi. Lenže nie je ako iné deti. Je naším veľkým bábätkom. Nedokáže sama chodiť, ale vie štvornožkovať. Nevie ani rozprávať, ale bľabotá si zopár slabík. Nevie sama papať a je plienkovaná. Ale vieme, že nám veľa rozumie :-)
Lianka sa narodila ako krásne bábätko, ani sme len netušili, že všetko bude inak. Nenapredovala tak ako jej rovesníci a tak začal v štyroch mesiacoch jej života kolobeh vyšetrení. Jej diagnóza je detská mozgová obrna – hypotonická forma.
Lianke sa veľmi rýchlo uzavrela fontanela a jej mozoček nemal kde rásť. Má aj mozgovú atrofiu. Dcérka je na úrovni ročného bábätka.
Od roku 2013 bojuje Lianka aj s epilepsiou.
Napriek tomu každého kto sa jej prihovorí, odmení milým a úprimným úsmevom, vie sa tešiť, miluje detičky, pesničky a čítanie kníh.
Vďaka podpore dobrých ľudí, ktorí nás finančne podporili mohla dcérka absolvovať niekoľko rehabilitačných pobytov v maďarskom meste Šoproň.
Pravidelne chodievame na logopédiu spojenú s canisterapiou a špeciálno – pedagogickými cvičeniami, ako aj na hipoterapiu. Vďaka týmto rehabilitačným pobytom a aktivitám Lianka pomaličky, ale isto napreduje. Ale treba ich absolvovať pravidelne.
Jej pokroky pre nás predstavujú neopísateľný pocit radosti, šťastia a zadosťučinenia .. jej úsmev na tvári a silné objatie znamenajú viac než tisícky slov.

ĎAKUJEME ZA KAŽDÚ POMOC. FINANČNÚ POMOC POUŽIJEME NA LIANKU A JEJ REHABILITÁCIE A NÁKUP PLIENOK.

SK37 1100 0000 0029 4603 3398 LIANKA