VÝZVA ANJELOV !!!   POMOC PRE KATKU
Pred 18 rokmi som sa tešila na to, že konečne budem mamou. 10.7.2000 prišiel veľký deň, keď sa  nám zmenil život od základov. Katka sa narodila mŕtva. Kriesili ju, prebrali, no mozoček zostal poškodený. Tri týždne bola v inkubátore, lebo ťažko dýchala. Nemala pregĺgací a sací reflex. Nemohla so ju kojiť. V nošteku mala sondu, cez ktorú jej dávali stravu. Stále vracala, a z toho mávala často zápaly pľúc. Prognózy boli veľmi zlé. Lekári nám povedali: „Ak ste veriaci dajte ju pokrstiť. Ona bude žiť, kým bude srdiečko biť.“ Prvý polrok bola len v nemocnici. Keď sme vybavili cez zdravotnú poisťovňu odsávačku zobrali sme si ju domov. Prežili sme náročné obdobia, časté návštevy lekárov, hospitalizácie v nemocnici kvôli zápalom pľúc, epileptickým záchvatom, vracaniu, alebo chudokrvnosti.
Prvých osem rokov mávala záchvaty denne aj 20x. Lekári jej dávali trojkombinácie liekov, ktoré vždy pomohli len na určitý čas. No v roku 2008 jej dali celkom iné lieky a tie konečne trochu pomohli. Odvtedy mávala len 2 – 3 x denne čo bol veľký pokrok.
V 2010 roku sme sa presťahovali do mojej rodnej obce, kde sa Katke tak zapáčilo, že záchvaty už nemáva, a aj celkovo zdravotný stav sa jej výrazne zlepšil. Po roku bývania v novom bydlisku Katka pribrala 12 kg. Tolerovala Nutridrinky, ktoré predtým neznášala. Zápaly pľúc, chudokrvnosť  a problémy s trávením od nás odišli veľmi ďaleko.
V poslednom období  Katku trápia zapareniny za uškom, na ktorom leží. Ale aj na zadočku a iných častiach tela. Katka je len ležiace dieťa, ktoré treba často polohovať. Sama sa neotočí, sama nevie sedieť, nič nepovie. Je to veľmi náročné hlavne keď ju prebaľujem, polohujem a ona plače. Neviem presne čo ju bolí. Vtedy mi veľmi srdce zviera od bezmocnosti.
Zhrniem diagnózy: detská mozgová obrna, epilepsia, tracheostomia, PEG, výrazná skolióza, spastická kvadruparéza.
Kŕmim ju striekačkami rovno do žalúdka mixovanou stravou. Neznáša kravské mlieko, tak jej kupujem sójové a pohánkové mlieko, taktiež Nutrikaše a dávam jej aj mäsovozeleninové príkrmy ale aj ovocie a varené domáce jedlo, ktoré sa dá najemnúčko rozmixovať.
Často ju odsávam, keďže si nevie pregĺgať.
JE TO FINANČNE VEĽMI NÁROČNÉ, ĎAKUJEME ZA KAŽDÚ POMOC, ČI S NUTRIDRINKAMI, DROGÉRIOU, VLHKÝMI UTIERKAMI A PRÍSPEVKAMI.
SK37 1100 0000 0029 4603 3398  KATKA  S  MAMINKOU