Volám sa Nagy, mám syna Tibike, ktorý sa mi narodil pred 16 rokmi. Jeho príchod na svet bol mojim najšťastnejším dňom, ktorý môže pre ženu byť – do 8 mesiacov jeho života. Vtedy som si všimla, že nie je niečo poriadku.

Nasledovali rôzne vyšetrenia, v 10tich mesiacoch mu diagnostikovali Duchenne svalovú dystrofiu, lekári mu dávali len 15 rokov života.

Zrútil sa mi svet, nevedela som prijať diagnózu môjho syna a ani som tomu neverila. Nakoniec som pozbierala všetky sily a začal sa boj.
Veľa sme cvičili a chodili na rehabilitácie. V Kyjeve sme podstúpili dvakrát liečbu kmeňovými bunkami, ale v našom prípade bohužial bez úspechu.
Od 6tich rokov je na invalidnom vozíku. V 15tich rokoch sa stalo to, čoho som sa bála celý život. Syn prestal dýchať a museli ho oživovať, skončil na JIS-ke a odvtedy je na dýchacom prístroji. Stravu prijíma cez sondu, je úplne bezvládny, ležiaci, odkázaný na 24-hodinovú starostlivosť. Žijeme v podnájme aj s mojou mamou.
Po finančnej stránke sme na tom veľmi zle, ja dostávam opatrovnícke a syn sirodský dôchodok, nakoľko mu otec zomrel. Syn potrebuje veľa liekov, vitamínov, plienky, podložky, sterilné štvorčeky a krémy proti dekubitom. Ja to všetko už nevládzem financovať.
Chcela by som poprosiť proistredníctvom Vašej nadácie ľudí o pomoc.

Vopred všetkým veľká vďaka zo srdca !

SK37 1100 0000 0029 4603 3398 POMOC PRE TIBIKE