Potrebujú pomoc :

Samko sa narodil 18.1.2017. Obličku má zväčšenú ( stupeň 3),  nožičku má krivú, konečník nie je vyvinutý. Je po prvej operácii, ešte ho čakajú ďaľšie.
Ak chcete pomôcť zvládnuť rodine všetky náklady spojené s operáciami, môžete prispieť na účet  nadácie. 

RODINA VÁM VOPRED Z CELÉHO SRDCA ĎAKUJE.


Dobrý deň,

Môj synček má DMO a ja som po chemoterapii. Mám 38 rokov.

Lukáško má viac diagnóz, má DMO-ataktickú formu, hyperkinetickú poruchu správania, je autista,má časté úrazy pre centrálnu nervovú a koordinačnú poruchu. Je plne plienkovaný a má aj psychomotorickú retardáciu.

Potrebujú pomoc plienky pre malého, oblečenie, potraviny, finančná pomoc.
KONTAKT :  0919 045 113
Zuzka Ďurinová,  Plešivec
Rodinka s krásnymi deťmi v hmotnej núdzi bude vďačná za každú pomoc.

8 detí, budu vďační za oblečenie, stravu, hračky, školské pomôcky.

chlapčenské: mikiny-tričká  od 122-146,nohavice. od133-146,obuv 33,37,38,mužské: mikiny-tričká M,L,nohavice 32-36(L,M),obuv 43-45,
plienky na 12 kg.

mail: bufu511@zoznam.sk

Milí naši priatelia a známi,
s novým rokom 2017 by sme Vás chceli veľmi pekne poprosiť o venovanie Vašich 2% z daní za rok 2016, pre nášho synčeka Davidka, na jeho liečbu DMO, rehabilitácie,a zdravotné pomôcky.
Tento rok opäť zbierame pre Davidka na jeho vlastné združenie, takže nebudeme od Vás potrebovať kópie daňových priznaní,ani Vyhlásenia.
Avšak Daňové priznania, aj Vyhlásenia, treba na Daňový úrad odovzdať v zákonom stanovených termínoch, aby Daňový úrad uznal nárok na vyplatenie 2% na liečbu.
Tlaciva mozete kludne preposlat aj Vasim znamym,ktori by mali zaujem pomoct nam touto formou.

ĎAKUJEME VEĽMI MOC vopred,za Davidka,aj za nás rodičov.
Tu sú údaje, ktoré treba vpísať do daňového priznania v prípade že si
robíte daňové priznania sami,alebo Vaša ekonómka:

názov: Davidko
právna forma: občianske združenie
sídlo: Černovská 1670/11, 01008 Žilina
IČI: 45783659

Postup krokov na poukázanie 2% pre ZAMESTNANCOV, ktorí požiadali svojho
zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na
daň z príjmov.
V prílohe sú 2 tlačivá, treba ich odovzdať zamestnávateľovi,a vypísať u
neho žiadosť,potom Vyhlásenie odovzdať na Daňový úrad:

1) Do 15.02.2017 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného
zúčtovania zaplatených preddavkov na daň.
2) Potom požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil tlačivo
Potvrdenie o zaplatení dane
3) Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať:
2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v
prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €,
a vypísať Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane.

Ak chcete oznámiť prijímateľovi, že ste mu Vy zaslali svoje 2%,
zaškrtnite v tlačive príslušný súhlas so zaslaním Vašich údajov (meno a
adresa… NIE však poukázaná suma).

Obe tieto tlačivá- originály, teda Vyhlásenie spolu s Potvrdením,
doručte do 30.04.2017 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
Ak by ste mali problem s odovzdanim Vyhlaseni, radi ich na Daňový úrad
doručíme za Vás,stačí sa ozvať.
AK by ste potrebovali s niecim poradit, alebo ak Vam treba vytlacit viac cistych Vyhlseni, kludne mi napiste, vybavime.

ĎAKUJEME VOPRED VEĽMI MOC ZA PODPORU

Dobrý deň prajem,
volám sa Jana Dreveňákova a mám dcérku,  ktorá  má detskú mozgovú obrnu .
Rada by som Vás veľmi poprosila o pomoc, potrebovali by sme finančnú pomoc na rehabilitácie .Nestíhame to všetko pre naše zlatíčko financovať.
Ak budete potrebovať aj lekárske správy, tak prepošlem cez email.

Ďakujem krásne za pomoc každej dobrej duši.

/ pre viac informácii prosím kontaktujte info@nadaciaanjelskekridla.sk /

Malú Milotku čaká druhá operácia mozgu
Po tom čo sa Milotka narodila s deformovanou hlavičkou sa nám začal kolobeh vyšetrovania až nám lekári potvrdili diagnózu – kraniosynostóza . Aby sa jej mohol vyvíjať mozog lekári musia uvoľňovať zrastené švy lebky . Prvú operáciu malá Milotka absolvovala pár týždňov po pôrode. Tam kde jej operovali pred rokom zadnú časť hlavičky tak ešte ani dnes nemá zrastené . V hlavičke je ostali diery , ktoré sa nezrástli . Doktori musia nájsť výplne na diery , ktoré by jej malé telíčko prijalo.
O mesiac t.j. 09.03.2017 čaká Milotku druhá náročná operácia . Teraz jej budú operovať prednú časť hlavičky. Musím na malú Milotku dávať väčší pozor ako na zdravé dieťatko . Milotka nesmie plakať lebo má slabé cievky a mohli by jej prasknúť.
Táto ojedinelá diagnóza stojí nemalé psychické i finančné úsilie. Bojíme sa že toto všetko nezvládneme finančne a tak verím , že nájdeme pomoc v našej ťažkej životnej situácii.
Lekári predpovedajú ,že týmto sa operácie nekončia , nakoľko rastom hlavičky ako sa bude vyvíjať aj mozog ju čakajú ďalšie náročné operácie.
Ďakujeme za každú pomoc.

Dobrý deň .
volám sa Daniela som mamou 4-detí a som teraz v ťažkej hmotnej núdzi.
8 ročná dcérka Dominika býva veľmi často hospitalizovaná pre zápal obličiek,má aj tetániu, glaukóm,chronickú migrénu a histamínovú intoleranciu.
Prosím z celého srdca dobrých ľudí o lieky probiotika a vitamínové doplnky, plus lieky / viac informácii po telefóne prosím /.
Budem vďačná za každú finančnú pomoc hlavne na lieky. Poisťovňa niektoré lieky čo dostala Dominika na predpis, nehradí .  Prípadne za oblečenie, hračky. Potrebujem súrne aj ortopedické topánočky veľk. 24 a viac.

Maminka Daniela s Dominikou

Dobrý deň!

Dovolte aby som sa Vám predstavila, volám sa Jana Račková a mám 16 ročného syna Ondreja s diagnozou svalová dystrofia Duchenne.
Toto je dôvod prečo sa obraciam na Vašu dobročinnú organizáciu.
     Som rozvedená a sama sa starám o môjho najmladšieho syna. Náš príbeh je komplikovanejší. Následkom ex manželovych dlhov sme s deťmi prišli o dom.
Momentálne žijeme v podnájme. Okrem Ondreja mám ešte dve dospelé deti, ktoré majú svoje rodiny a napriek tomu nám pomáhajú. Som zamestnaná, robím
prácu z domu za minimálnu mzdu. Vyžiť z takéhoto príjmu je nemožné.
      Svalová dystrofia je síce nevyliečiteľná choroba, ale jej priebeh sa dá ovplyvniť. To však aj znamená vynakladať nemalé financie na pomôcky a výživové doplnky. Nakoľko Ondrejov stav je z roka na rok je komplikovanejší, vyžaduje si buď nové alebo doplňujúce zariadenia, prípadne opravu používaných pomôcok.
Tiež výživové doplnky, ktoré by mal syn brať, predstavujú mesačne sumu 80€.
      Aj napriek pomoci celej rodiny je moja finančná situácia značne náročná. Obraciam sa preto s prosbou o pomoc na Vašu organizáciu a verím, že aj my budeme tí, na ktorých sa usmeje šťastie a pomôžete nám. Vdaka!
      V prípade potreby doložím lekárske správy.
       Mám záujem o finančnú pomoc na zdravotné pomôcky a potrebné výživové doplnky.
       Ďakujem !

Dobrý deň prajem,
sme rodinka s troma detičkami. Jeden náš synček má svalovú dystrofiu, má 14 rokov, volá sa Patrik. Sám už nezvládne bežné veci, potrebuje 24 hodinovú opateru / progresia svalovej dystrofie /. Svalstvo nám odchádza veľmi rýchlo, dokonca už má problém udržať pohár a večer musí byť stále polohovaný, keďže sa nedokáže obrátiť, kostrč má vysunutú, takže hrozí mu dekubit. Finančne sme na tom nie veľmi dobre, nestíhame platiť lieky, snažíme sa, aby mu nič nechýbalo. Veľmi ho milujeme a prosíme, ak nám môžu ľudia aspoň trochu pomôcť, budeme povďační. Aj veci na oblečenie, prípadne niečo pre 14 ročného chlapca.

Zo srdiečka ďakujeme veľmi pekne za každú pomoc.

Dobrý deň prajem,
prosím ľudí a oslovujem Vás aby ste otvorili srdcia pre jednu krásnu dušičku.
Tatianka je živé, veselé, usmievavé, šikovné dievčatko, ktoré rado rozdáva lásku. Veľmi rada tvorí, maľuje, varí a pomáha. Tatianke diagnostikovali detskú mozgovú obrnu. Foriem DMO je viac a Tatianka má tú, ktorá potrebuje veľa cvičiť, aby sa svaly spevnili a šľachy uvoľnili, aby raz mohla vykročiť sama bez podpory, ale dovtedy potrebuje 24 hod starostlivosť a veľa, veľa cvičenia.
Som na ňu a chcela by som jej umožniť súkromné rehabilitácie, ktoré žiaľ ja neviem zabezpečiť po finančnej stránke.
Veľmi by jej pomohli rehabilitácie, každý deň mi hovorí že chce chodiť aj slzičky z očí jej vyjdú všetko si uvedomuje a chápe aj vie že cvičením (aj keď s plačom) Vojtovej metódy 4x do dňa jej pomáha a uvoľňuje nôžky, raz v týždni chodíme na koníka na terapiu.
Žijem sama s Tatiankou , účty platím sama ako aj hygienu, stravu , nemôžeme si dovoliť súkromné rehabilitácie preto Vás touto cestou chceme veľmi pekne poprosiť o pomoc, aby sa Tatianka mohla postaviť na vlastné nôžky a urobiť tak prvé krôčky aj vďaka Vám. Aby sa jej rozžiarili očka šťastím.
Za každú pomoc zo srdca ďakujeme.
/ viac informácii na info@nadaciaanjelskekridla.sk /
Tatianka a maminka

Priatelia,

pomôžme maminke Riška. Má dvoch synov. Miška a Riška.
Riško má 12 rokov, je od 3 rokov onkologický pacient. Ako tak to zvládal? V roku 2014 mu praskla cievka v hlavičke, ostal ležať, plienkový, nehovoriaci, bdelá kóma. Dali mu kanylu na dýchanie a peg na papanie do bruška. Vďaka rehabilitáciám sa trošku drží. Vie sa pekne usmievať na maminku a trošku vníma svet okolo seba. Každý deň doma cvičí, nemá stoličku na sedenie. Maminka si ju nemôže dovoliť kúpiť. Potrebuje Panda stoličku veľkosť 4. Stojí však 3500 eur. Aj použitú by vzali, ale nemajú odkiaľ. Otec ich opustil. Ostali sami v trápení. Chceme Vás v mene NADÁCIE ANJELSKÉ KRÍDLA poprosiť o pomoc s príspevkami na túto stoličku, ktorá by maminke uľahčila situáciu.
Ak máte oblečenie na chlapcov vo veku 14 a 12 rokov, dáme Vám adresu, kam môžete poslať veci.

maminka Táňa mail : tanaopaterova@centrum.sk

ĎAKUJEME V MENE NADÁCIE AJ RIŠKA A JEHO RODINY.

Martin, Prievidza

Dobrý deň,som matkou Martinka,ktorý sa narodil 25.3.2002 v Bojniciach,na svet prišiel 2 týždne po termíne cisárskym rezom,lebo mi ho neskoro a dlho pokúšali sa vybrať normálnym pôrodom,no nešlo to a syn už bol pupočnou šnúrou obmotaný okolo krku aj bruška,mal nedokysličený mozog a kŕče,následkom čoho,ho na druhý deň zobrali do nemocnice do Martina a tam bol 3 mesiace v inkubátore a začali sme tam aj cvičiť Vojtovu metódu. Tohto času bude mat Martinko za pár dni 15 rokov a jeho diagnóza je Detská mozgová obrna-kvadruspastická forma a sám nesedí,nechodí,povie zopár slov a rozumie veľa veciam,no keď ho chytím pod pazuchy,tak troska beha a je šťastný,že nemusí sedieť a beha si takto aj do lopty si kope,rad sa plazí a hra sa na zemi s autami a rad pozerá a prepína si televízor.U nás v Prievidzi chodí každý deň do školy na 4 hodiny,kde sú tiež takto choré a moc sa mu tam páči. Snažíme sa každý rok chodiť na rehabilitácie do D.Lužnej,tu platíme za 2 tyždne 300 eur a chodíme aj na rehabilitácie Therasuit do B.Bystrice, kde sa cvičí v špeciálnych oblekoch a je to veľmi dobré pre deti z diagnózou DMO a tam platíme za 3 týždne 900 eur a za 2 týždne 600 eur a synovi veľmi pomáhajú.

Dakujeme všetkým,čo sa rozhodnú a prispejú Martinkovi na rehabilitácie,ktoré potrebuje aby sa mu neskracovali šľachy na rukách aj na nohách.

Emka a Paľko Brindzoví,Vráble

Dobrý deň,
voláme sa Emka a Paľko Brindzoví sme takmer 8.ročné dvojičky, ktoré obidve od narodenia trpia hlavnou diagnózou DMO – detská mozgová obrna, kvadruparéza, epilepsia, strabizmus a mnoho pridružených. Obidvaja sme nádherné deti, mentálne veľmi vyspelé – registrujeme všetko okolo nás aj napriek tomu že sme úplne ležiaci. Paľko konečne spravil pokrok a usedí v sede, hovorí prvé slová a veľmi túži postaviť sa na vlastné nožičky. Emka je malá útla modelka večne usmiata, bojujeme a cvičíme o udržanie hlavičky aby sa na svet mohla dívať tak ako ostatný. Pravidelná rehabilitácia je u nás potrebná priam denne nakoľko naše telo by sa mohlo deformovať spazmy, deformácie končatín, stuhnutosť, svalové napätie a kŕče, takisto deformácie chrbtice. Žijeme sami s našou maminou, ktorá sa o nás stará úplne
sama. Robí pre nás ten najkrajší život a zaradenie sa medzi normálne detičky všetko. Žijeme z opatrovateľského príspevku, ktorý v tomto štáte je iba na jedno dieťa a druhé poberá smiešnu sumu do 50 eur. Pravidelne rehabilitujeme v súkromnom centre v Hlohovci, kde 40 min. cvičenie pre jedno dieťa stoji 20,- eur, čize dve deti jedno cvičenie 40,- eur. Veľmi potrebujeme intenzívnu rehabilitáciu v podobe therasuit- kostýmovej terapie v niektorom z rehabilitačných centier Posibilitas, Renona,Liberta, Adeli, Svetielko…..Bohužiaľ cena pre jedno dieťa sa pohybuje v najlacnejšom variante okolo 1200,- eur na dieťa, čo je pri dvojičkách závratná suma minimálne 2400,- eur. Veľmi by sme chceli vyskúšať aj hyperbarickú komoru, ktorá nie je hradená poisťovňami.

Zo srdiečka Vás prosíme o príspevok na rehabilitáciu Emka a Paľko
Zdraví majú tisíc prianí, chorí iba jedno!

stefanovicovamarianna@gmail.com

Dobrý deň,
volám sa Marcela a som slobodná maminka 2 dcér. Môj priateľ zomrel, som na ne úplne sama. Pri pôrode nastali komplikácie, došlo u mňa k vydutiu cievy na mozgu. Absolvovala sme rôzne vyšetrenia a operáciu. Teraz ma čaká zasa operácia, mám 220 eur mesačne pre seba a moje deti. Som zúfalá, neviem, ako utiahnem všetky náklady.
Prosím Vás o finančnú pomoc na lieky, jedlo, oblečenie.
Moje dve malé dcérky milujem a chcem sa veľmi vyliečiť.
/ moja zdravotná dokumentácia je v nadácii aj kontakt na mňa /

Ďakujem krásne z celého srdca.

Marcela a dcérky.

marceladobiasova@zoznam.sk

MATEJ

Maťkovi hneď po narodení zistili, že má vrodenú srdcovú chybu. Narodil sa s transpozíciou veľkých ciev. Keď mal týždeň, podstúpil úspešnú operáciu a po troch týždňoch od jeho narodenia sme prišli domov. Keď mal 10 mesiacov, po krátkej viróze omdlel a zlyhalo mu srdiečko. Vtedy mu diagnostikovali pľúcnu artériovú hypertenziu (PAH) – vysoký tlak v pľúcnych cievach. Museli ho resuscitovať.
v podstate oddychovalo. Na tretí deň musel podstúpiť ďalšiu operáciu. Po tomto všetkom čo zvládol prišiel problém. Jeho mozog ostal veľmi poškodený, nedokrvený a Maťko sa poriadne neprebral. Ostal v bdelej kóme. Prešiel už rok, niekoľko krát sa mal Maťko veľmi zle, predsa len PAH stále ostala, srdiečko je slabé, aj malá nádcha ho môže zložiť. Maťko ma zavedený PEG., prijíma len mixovanú stravu. Je ležiaci, reaguje veľmi málo, má diagnostikovanú spastickú kvadruparézu, epilepsiu. Rehabilitujem s ním doma, keďže neobľubuje cestu v aute – nevie sedieť, zle sa mu dýcha. Niekedy jeho stav ani nedovoľuje rehabilitácie – problémy s dýchaním.
Pomôže nám každá finančná podpora.
Viac informácii dostanete v NADÁCII ANJELSKÉ KRÍDLA na info@nadaciaanjelskekridla.sk

Maminka Beatka

ŠIMONKO

Dobrý deň,

prosíme Vás o pomoc pre nášho synčeka Šimonka.
Má svalovú hypotóniu, ťažká psychomotorická retardácia,imobilný, plienkovaný.
Potrebuje neustálu starostlivosť. Je to finančne veľmi náročné.
Prosíme o pomoc, či už materiálnu, alebo finančnú. Máme ešte jedno dieťatko. Ďakujeme za každú pomoc z celého srdiečka.
(Viac informácii dostanete v nadácii)
Maminka Eva.

0022 Majko

 

0023 Nikolasko

Rozhodli sme sa poprosiť všetkých dobrých ľudí o pomoc pre nášho Nikolaska, ktorého zdravotný stav nie je najlepší. Po dlhom behaní po vyšetreniach, máme správy o diagnózach: F90.0 hyperkinetická porucha správania,G47.8 poruchy spánku, ďalej dyslalia instabilita, distraktibilna pozornosť, precepčná porucha.
Máme špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby a výrazne znížene intelektové schopnosti na hornej hranici ľahkej mentálnej retardácie. Nikolaskovi treba rozvíjať grafomotoriku a rečové cvičenia a pozornosť. Tam sú potrebné hračky pre deti s autizmom a poruchami pozornosti, ktoré sú finančne náročné ako aj knihy, pracovné zošity a cviky. Navštevujeme logopéda, neurológa, psychológa a máme odporúčanie aj psychiatra.
Následne nám bola poskytnutá možnosť umiestniť Nikolaska do špeciálnej školy v Jamníku, kde sú detičky s rečovou vadou a s poruchami správania a pozornosti. Je to internátna škola a veľmi by mu pomohla. Zároveň aj nám, kde by som mohla aj ja nastúpiť do zamestnania. Vďaka týmto diagnózam má odloženú povinnú školskú dochádzku na september ale treba nám rezervovať internát a stravné, keďže pracuje iba môj priateľ a hradíme všetko z jedného platu, nedá sa to. Otec deti sa absolútne nezaujíma o nich, keďže je vo výkone trestu ani nerátame s jeho pomocou.
Nikolasko má ešte sestričku, ktorá má 4 rôčky a aj ona pociťuje, čo sa deje, keďže má Nikolasko emočné záchvaty, kde ubližuje sebe tak, že sa bije, trhá si vlásky a hádže sa o stenu. Je toho moc a píšem len úlomok, čo robí. Začína ubližovať aj Aničke, tak musím byť vždy pri nich. Je to vyčerpávajúce a náročné, keďže ani v noci nie je kľudný. Berie lieky na spanie, no stáva sa, že v noci vstane a ide spievať, variť a podobne.
Sme vopred zo srdca vďační za každú pomoc

POMOC PRE LUKA A MAMINKU BEÁTKU.

POMOC PRE LUKA A MAMINKU BEÁTKU.

Dňa 23.1.2014 som sekciou porodila synčeka.
Svojho synčeka som po pôrode vôbec nevidela, lebo bol okamžite transportovaný do nemocnice v Poprade na oddelenie patologických novorodencov. Prvýkrát som ho videla po 5 dňoch, keď som už mohla ísť za ním do nemocnice. Deň na to som sa dozvedela krutú pravdu, že môj Luka má 10% nádej na prežitie.
Má úplne rozhádzané vnútorné prostredie, metabolické neidentifikovateľné ochorenie, mitochondriálne ochorenie nervového systému. Jeho telo nedokáže premieňať cukor ani bielkovinu. Teraz prijíma potravu cez PEG (vývod zo žalúdka a nadvihnutie žalúdka na úroveň pažeráka) a bojujeme ďalej. Denne vracia aj 5 krát. Raz za mesiac ideme do nemocnice na 4-5 dní na infúzie aby ho naštartovali a takto fungujeme.
Bojujeme, ako sa dá. Je to všetko finančne náročné. Prosíme o pomoc. Či finančnú, alebo materiálnu.
S láskou a zo srdca ďakujeme.
LUKA a maminka Beátka

Dcérka Mária sa trápi s ťažkým ochorením po 2 operáciách, prosím pomôžte

Dcérka Mária sa trápi s ťažkým ochorením po 2 operáciách, prosím pomôžte

Dcérka Mária bola do 3 rokov úplne zdravé dievčatko. Pred dovŕšením 3 rokov, v máji 2015, dostala prvýkrát epileptický záchvat. Má farmakorezistentnú epilepsiu.
Následkom ochorenia išla Mária mentálne aj fyzicky dole. Najprv začala nosiť opäť plienky, zhoršovala sa jej chôdza až následne sa pred Štedrým dňom 2015 definitívne nepostavila na nohy. Neboli to práve najkrajšie Vianoce a ešte sme stále nevedeli jej diagnózu. Až v marci 2016, v Prahe nám potvrdili Rasmussenovu encefalitídu a následne ju aj 2x operovali. Operovali jej hlavičku, kde jej odpojili úplne pravú hemisféru od ľavej. Jej prognózy do budúcna sú také, že môže plnohodnotne aj keď s istými obmedzeniami fungovať, ale hlavne môže chodiť. Momentálne ešte stále nechodí ani sa nepostaví na nohy, lebo je ochrnutá celá ľavá časť tela.
Používame špeciálny kočík, vozíček by vzhľadom na svoj vek a ochrnutie ľavej rúčky nevedela používať.Pre dcérku Máriu teraz zháňame peniažky na rehabilitácie. Chceli by sme absolvovať rehabilitácie v Prešove vo Svetielku, kde chodíme cvičiť aj teraz, aj keď len občas, keď sa nám podarí ušetriť nejaké peniažky. Rady by sme skúsili aj pobyt v Adeli centre.
Naša dcérka Mária ešte stále užíva epileptika, každý týždeň chodíme k logopedičke, špeciálnej pedagogičke. Stále cestujeme do Prešova. Náklady na cestovanie sú tiež položka ktorá nás mesačne dosť stojí .Napriek ochoreniu je na tom naša dcérka mentálne dobre.Pre našu dcérku robíme všetko čo je v našich silách.Starám sa o dcérku pracuje len manžel,máme ešte dve staršie deti. Je to všetko finančne veľmi náročné, ale my veríme, že sa Mária aj vďaka Vám postaví na nožičky a urobí prvé krôčiky a bude zasa tím šťastným a veselým dievčatkom ako pred ochorením.

SK37 1100 0000 0029 4603 3398 / Mária /

ĎAKUJEME !

VYZÝVAME !!!!!!!!

A ZÁROVEŇ VÁS PROSÍME V MENE CELEJ NADÁCIE O POMOC PRE MALÚ LILI A JEJ RODINU.

LILIANKA ČAJKOVSKÁ MÁ RAKOVINU, BERIE CHEMOTERAPIU.
STATOČNE BOJUJE KAŽDÝ DEŇ UŽ 8 MESIACOV.
Liečba je náročná, rodina potrebuje každé euro.

“ ZO SRDCA ĎAKUJEME A PEVNE VERÍME, ŽE SPOLOČNE DOKÁŽEME VNIESŤ TROCHU SVETLA DO ICH RODINY “

/ na účte uveďte meno LILI – nadácia má plný súhlas rodiny a všetky potrebné doklady, aby ich zastupovala. V prípade otázok, neváhajte kontaktovať nadáciu na tel.č. 0948661333 /

MARTINKO
Bojoval som o život pol roka v nemocnici, bol som tam sám, ale moji rodičia za mnou chodili,  rozprávali sa so mnou,  keď som bol aj v umelom spánku. Pustili ich ku mne len na pár minút, ale chodili za mnou tak často, ako sa im len dalo .
Boj o život som vyhral, ale s následkami vo vývoji som pozadu a nepapám pusou,mám vývod cez bruško a maminka ma chová striekačkou .
Moja liečba je finančne náročná, mám veľmi časté návštevy po lekároch.
Budeme veľmi povďační každej pomoci.
MARTINKO s maminkou
/ ak chcete rodinke pomôcť, do poznámky na nadačnom účte dajte meno dieťatka /
Ďakujeme.

VIKTORKA SLNIEČKO 🙂

VOLÁM SA VIKTORKA , MÁM 11 ROKOV, CHODÍM DO TRETEJ TRIEDY SZŠ. SOM VEĽMI ŠIKOVNÁ A USMIEVAVÁ.

MOJA MAMINKA MI HOVORÍ „NAŠE SLNIEČKO“. VIEM ČO PRE MŇA VŠETKO ROBÍ.

MAMINA,TATINKO A MÔJ BRAČEK JAKUBKO TÚŽIA LEN PO JEDNOM – VIDIEŤ MOJE PRVÉ KRÔČIKY.
VIEM AKÉ JE TO ŤAŽKÉ A FINANČNE VEĽMI NÁROČNÉ, AJ TAK SA NEVZDÁVAM A ROBÍM OBROVSKÉ POKROKY.

Viktorka má ťažké epileptické záchvaty a DMO. Má bračeka Jakubka, ktorý má ťažkú krátkozrakosť – 15, – 16 dioptrií, autizmuM, ADHD, dyslexia, dysgrafia.

Ak chcete pomôcť tejto rodinke, prosíme k účtu dať VIKTORKA A JAKUBKO.

TIMEJKA

„Presne pred 5 rokmi sa stal najväčší zázrak-narodilo sa nám dieťatko, o ktorom nám vraveli, že mu nevedia určiť dĺžku života, bolo v kóme.
Prestali mu fungovať obličky a ostatné orgány, bolo na pľúcnej ventilácii, iba srdiečko fungovalo perfektne, ako keby nám chcelo vyjadriť svoju nekonečnú lásku.
Telo je nevládne, ale aj tak srdiečko bije pre nás.

“ MILUJEME JU TAK NENORMÁLNE“ . DÝCHALI BY SME ZA NAŠU TIMEJKU “

Kvôli nám, akoby naša milovaná Fazuľka / tak ju voláme /, vstala z mŕtvych, za 3 dni sa prebrala.Timejka nevidí, má ťažkú epilepsiu a iné diagnózy. Nedá sa nám ani neplakať. Sme ako male deti, v slzách, ale nekonečne milujem toto naše dieťatko, ktoré nám dal Boh a ktoré nám tak zvláštnym spôsobom zmenilo náš život. Je to naša milovaná Fazuľka.
TRÁPIME SA FINANČNE, AJ S PLIENKAMI, JEDLOM, MÁME EŠTE JEDNO DIEŤATKO. MILUJEME SVOJE DETI A ĎAKUJEME ZA NE BOHU.

SK37 1100 0000 0029 4603 3398 TIMEJKA – FAZUĽKA

KRISTIÁNKO
VYZÝVAME A ZÁROVEŇ VÁS PROSÍME, PRIDAJTE SA K  NAŠEJ NADÁCII ANJELSKÉ KRÍDLA.
KRISTIÁNKO POTREBUJE POMOC AJ JEHO RODINA.
Kristiánko má 15 rokov.
Rok a 2 mesiace bojuje s rakovinou.
Maminka už nevládze financovať liečbu a chod domácnosti. Kristiánko má 3 súrodencov.
Od jeho maminky máme v nadácii všetky podklady a súhlas so zastupovaním a pomocou.
Ak môžete pomôcť aj oblečením, trvanlivými potravinami a príspevkami, bolo by to úžasné.
Informácie Vám poskytneme v správe.Adresu, kam môžete prípadne zaslať veci.
Veci na detičky: chlapci – topánky č.32, 26, 44,  nohavice S, nohavice 164, veľk.31 chlapec, tričká 110, tričká L,  a nohavice na 5 – 6 rokov.
 ÚČET:  SK37 1100 0000 0029 4603 3398  do poznámky
              KRISTIÁNKO
ĎAKUJEME.
TÍM NADÁCIE ANJELSKÉ KRÍDLA.