Paulínka

Dobrý deň som mamička ročnej Paulinky, ktorá je po vážnej operácii srdiečka.A z bolestivej duše Vás chcem poprosiť o pomoc.
Paulinku čaká ešte jedna náročná operácia srdiečka.
Náš príbeh.
Ked sa Paulinka narodila, pamätám si len toľko, že po pár minútach sa jeden z lekárov obrátil k nám a povedal, dcérka má Dawnov syndróm.Musia vziať vzorku krvi či sa potvrdí.Po tvári mi hneď začali stekať slzy……
Paulínku vzali na na špecializované oddelenie.Bola som pri vyšetrení keď jej robili ECHO a lekár mi povedal, že je tam diera na srdiečku, diagnóza znela Defekt atrioventrikulárneho septa (AVSD). Medzi tým nám oznámil lekár, že tak ako predpokladal potvrdil sa Dawnov syndróm.
Čo sa týka srdiečka zistili že má zúženú aortu. Diagnóza: Koarktácia aorty (CoA). Je to pomerne častá vrodená chyba, pri ktorej je priemer aorty zúžený viac ako o 50%a že sa jej zatvára, tak ju museli operovať.Vyoperovali jej časť, ktorá nefungovala.Počas operácie jej zistili ďalšiu diagnózu “ vrodená srdcová vada“ , pri ktorej pretrváva otvorený spoj medzi aortou a pľúcnou arteriou. Pri operácii jej dali na časť aorty krúžok, ten mal za úlohu znížiť prietok krvi do tela a tým pádom, mala mať menšiu únavu a viac prospievať.
Operácia sa podarila a krúžok začal fungovať ako mal.Negatívum toho bolo, že hoci naše dievčatko nepriberalo takmer vôbec, bola často unavená, nechcela a nevládala papať.Od začiatku bola na monitoroch non stop a bola kŕmena cez hadičky.Medzi tým začala veľmi opúchať, tak jej nasadili kombináciu dvoch liekov, ktoré zabrali.Jej srdiečko je kontrolované stále na monitore.
Za celý ten čas bola doma 2× . Hoci ja sama mám po pôrode zlé zdravie po sekcii nastala prietrž dutiny brušnej, zvládame to ako sa len dá.
Preto vás chcem osloviť dobrý ľudia a poprosiť o finančnú pomoc pre dcérku.
Keď sme boli na vyšetrení s Paulínkou, nejaká dobrá duša nám vykradla byt.Och.
Zo srdca Vás prosíme o pomoc.Ja , manžel aj Paulínka.
Financie budú použité na liečbu Paulínky, plienky a stravu
SK 9183605207004205981680